Teksty na tej stronie w oparciu o artykuły autorstwa: Michał Gontarek

Archiwum wiadomości 3

Wodne Przygody Misia!

Przygód kilka, tym razem nie wróbla, a misia w wodzie. "Basenowe wypady" naszych Misiaków!
Tylko ubrać się w strój kąpielowy i do wody! Było bardzo fajnie! zobaczcie sami!

Zajęcia na basenie Zajęcia na basenie Zajęcia na basenie Zajęcia na basenie Zajęcia na basenie

Kolonia i nasi koloniści

Kąty Rybackie- „Bumerang”- Tak, dziś wróciliśmy
Jak było?
Dnia 26.08.2006r. nasi milusińscy wrócili z kolonii. Zapytam jeszcze raz: Jak było? Hm!:)
Po takich twarzach, uśmiechach już na sam początek, można powiedzieć, że kolonia była świetna, wspaniała, było super! Jak było super? Zobaczcie sami:

Wyjazd na kolonię

Dnia 17.08.2006r. godzina 10.30 nasze misiaki ruszyły w drogę.
Jak było? Hm?, to dopiero się okaże, ale dzień wyjazdu był pełen emocji, oczekiwań i wrażeń. Pogoda i uśmiech na twarzy wszystkich, to zapowiedź na pewno udanego wyjazdu.

Powitanie wakacji z „Misiem”

Wspólne grillowanie, wszystkich „misiów” i nie tylko, tak by miło rozpocząć wakacje
25 czerwca 2006 roku w godzinach od 15.00 do 18.30 odbył się piknik rodzinny dla członków Stowarzyszenia „Miś” oraz zaproszonych „niestowarzyszonych” rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi z Powiatu Malborskiego.
Spotkanie odbyło się na hipodromie przy ul. Łąkowej w Malborku. Podczas spotkania dzieci miały możliwość jazdy na koniu, grały w piłkę, badmintona, hula hop. Mogły wspólnie pobawić się na świeżym powietrzu. Podczas pikniku wszyscy skorzystali z poczęstunku jakim były smaczne kiełbaski z grilla. Energii do zabawy dostarczyły dzieciom słodycze i napoje. Rodzice przy kawie i ciastku rozmawiali przede wszystkim na tematy związane z problemami wiążącymi się z wychowaniem dziecka niepełnosprawnego, wymieniali się wakacyjnymi planami. Wszystkim dopisywały humory i piękna pogoda. Głośne śmiechy dzieci świadczyły najlepiej o wspólnej dobrej zabawie i radości z rozpoczętych wakacji.

Powitanie wakacji

Wielka Majówka

Wielka majówka! Tradycją stało się, że w maju wszyscy bawimy się razem.
Szereg atrakcji: występy dzieci, konkursy z nagrodami, jazda konna, ognisko, grill,- nikt głodny nie mógł być, To był naprawdę miły dzień. Świetną atmosferę, dobry humor, uśmiech na twarzy dzieci, wyzwoliły nagrody ufundowane przez SPONSORÓW, - za co serdecznie DZIĘKUJEMY!. Szacowni goście władz malborskich to miły akcent, udowadniający, że razem możemy więcej. Acha! Wspominam jeszcze jedno - był poczęstunek, były słodycze, lody, napoje i nawet wbrew wszelkim obawom i zapowiedziom, zza chmur pojawiło się słońce, które „podkręciło” atmosferę majowej imprezy.

Koncert Tomka Kamińskiego

Aż trudno uwierzyć, że to już wspomnienia z dającego sporo wrażeń i emocji "spektaklu muzycznego" jakim był Koncert Tomka Kamińskiego. Dzień 06.04.2006r. zapewne długo utkwi w pamięci przynajmniej tych, którzy skorzystali i byli obecni na występie wspaniałego artysty. Wspaniały występ, wspaniali goście i oczywiście wspaniała publiczność, to wszytko sprawiło naprawdę ciepłą atmosferę, która została w nas na pewno do dziś. To nie był wytęp, to była "Koncertowa Dobroć Serca".

Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert

Dziękujemy artyście, że mieliśmy okazję uczestniczyć w tej niezapomnianej chwili, dającym wiele przyjemności koncercie.
Dziękujemy również organizatorom koncertu, sponsorom, wszystkim gościom, wielkim darczyńcom, dziękujemy wspaniałej publiczności.

Pomoc dla Martyny Wiśniewskiej

Szanowni Państwo
Jesteśmy rodziną, która ma dwoje dzieci: chłopca 6 lat i dziewczynkę 4 latka. Synek na ogół jest zdrowy. Córeczka urodziła się chora- stan po operacji przepukliny oponowo-rdzeniowej i wodogłowia. Cierpi na niedowład kończyn „dolnych” pęcherz neurogenny- jest cewnikowana, ma wadę wzroku, epilepsję. Martynka jest dzieckiem niepełnosprawnym, wymaga zwiększonej opieki, leczenia oraz stałej rehabilitacji. Leczenie jej jest długotrwałe i wymaga ogromnego poświęcenia. Staramy się jej pomagać na ile możemy i choć czasami jest to trudne nie poddajemy się. Martynka jest wesołą i pogodną dziewczynką porusza się na wózku inwalidzkim. Jedynie intensywna rehabilitacja i odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny dają szansę i nadzieję na poprawę sprawności ruchowej naszej córeczki. Wiemy, że największe efekty dają turnusy rehabilitacyjne. Jednak koszt turnusów i sprzętu są bardzo wysokie i przewyższają nasze możliwości finansowe. Dlatego też zwracam się do Państwa - ludzi dobrej woli, czułych na cierpienie ludzkie z prośbą o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji naszej córeczki.
Utrzymujemy się z zasiłku wychowawczego, pielęgnacyjnego, rodzinnego. Mąż jest bezrobotny, a znalezienie stałej pracy jest bardzo trudne, gdyż bezrobocie w naszym regionie jest bardzo duże. Mimo to staramy się polepszać naszą sytuację finansową podejmując prace dorywcze, ale to i tak nie wystarcza na potrzeby naszej rodziny. Chciałabym pomóc swojej córeczce aby nie czuła się gorsza od innych z tego powodu „ że nie chodzi”. Dlatego też muszę jak najczęściej jeździć z córką do placówek rehabilitacyjnych, nawet kilka razy w roku. Naszym wspólnym marzeniem jest to, by Martynka chodziła.
Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.
NR KONTA
SBL ZAKRZEWO O ZLOTÓW
63 89 4400 03 0000 1889 20000010
Z dopiskiem:
Leczenie i rehabilitacja Martyny Wiśniewskiej
Z poważaniem Anna Wiśniewska

Wsparcie dla Patryka Chojnackiego.

Zwracamy się do Szanownych Państwa z gorącą prośbą o pomoc w dalszym prowadzeniu rehabilitacji i leczenia Patryka.

Wsparcie

5 Turniej Piłki Nożnej na rzecz Stowarzyszenia Pomocy "Miś".

Stowarzyszenie Pomocy „Miś" serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i kibiców na 5 charytatywny turniej piłki nożnej na rzecz Stowarzyszenia. Przychodząc na nasz turniej pomożesz chorym dzieciom. W programie: loteria fantowa w której każdy los wygrywa (nagroda główna DVD).
28.12.2005 Środa godz. 17:00
Hala sportowa w Gimnazjum nr 3
ul. Wybickiego w Malborku

Zmiany we władzach Stowarzyszenia

19 listopada 2007r.na Walnym Zebraniu członków Stowarzyszenia powołano nowy zarząd i nową komisję rewizyjną.
W skład zarządu weszli:

 • Anna Nowocińska-Mucha- przewodnicząca
 • Michał Gontarek- wiceprzewodniczący
 • Żaneta Dębska - członek zarządu
 • Roman Wesołowski- członek zarządu
 • Danuta Nowakowska - członek zarządu

Komisja rewizyjna:
 • Irena Pikor- przewodnicząca
 • Irena Habel- członek komisji
 • Jolanta Lopko- członek komisji

Wyróżnienie dla Wolontariuszki z "Klubu Misia"

Kiedy Klub Rotaract Trójmiasto ogłosił Konkurs dla Młodych Liderów im. Andrzeja Walentynowicza, wolontariuszki z naszego „Klubu Misia” postanowiły sprawdzić swoje umiejętności w pisaniu wniosków i projektów i wystartowały....! Celem Konkursu jest popularyzowanie odpowiedzialnych postaw liderskich wśród młodych ludzi. Mogą w nim uczestniczyć osoby w wieku 15-25 lat, które zorganizowały akcje realizowaną przez wolontariuszy na terenie województwa pomorskiego.
Dnia 13 listopada odbyło się posiedzenie jury w sprawie wyłonienia Laureata Konkursu i jury po rozpatrzeniu nadesłanych zgłoszeń oraz załączonych do nich materiałów postanowiło przyznać Nagrodę im. Andrzeja Walentynowicza oraz kwotę 5000 zł na kontynuację prowadzonego projektu Przemysławowi Zbróg z Malborka, za realizację akcji "Zbiórka żywności".
Przyznano także dwa wyróżnienia:
I wyróżnienie oraz kwotę wysokości 3000 zł na kontynuację projektu Frankowi Trzaskosiowi za realizację akcji "Chcemy rozwinąć skrzydła - zanim zejdziesz na ziemię"
II wyróżnienie oraz kwotę wysokości 2000 zł na kontynuację projektu Justynie Niemas za realizację akcji "Klub Misia".
Jury, wyrażając uznanie dla ogromnego zaangażowania jakie wykazali uczestnicy konkursu postanowiło przyznać liderom wszystkich zgłoszonych projektów nagrody w postaci wydawnictw specjalistycznych oraz pokrycia kosztów dojazdu na dowolnie wybrane ze szkoleń organizowanym przez Stowarzyszenie "Szkoła Liderów" w Warszawie. To wielki sukces dla naszego miasta- w jednym konkursie dwa nagrodzone projekty z Malborka!
Gratulujemy !

„Klub Misia” w zoo.

3 września, na zakończenie letnich spotkań w ramach zajęć w Klubie „Misia" jego członkowie wraz z opiekunami, pojechali na wycieczkę do ZOO w Oliwie. Wszystkim dopisywał dobry humor, który spotęgowała piękna i słoneczna pogoda sprzyjająca spacerom po ZOO. Zwierzęta ( np. słonie, foki, hipopotamy, zebry, antylopy, pingwiny itp.) zrobiły duże wrażenie na dzieciach, jednak ich szczególną ciekawość wzbudziły ptaki, gady, płazy i ... małpy. Dzieci poświeciły im najwięcej czasu. Podczas krótkich przerw na odpoczynek, dzieciaki jadły frytki i lody fundowane przez Stowarzyszenie, które w ten ciepły dzień stanowiły dodatkową atrakcję. Gdy przyszedł czas powrotu dzieci zmęczone, ale uśmiechnięte opuszczały ZOO. Wyjazd mógł się odbyć dzięki zrozumieniu i hojności Prezesa MZK w Malborku, Pana Andrzeja Zawiszy, który zorganizował transport, przekazując Stowarzyszeniu na cały dzień specjalny autobus przeznaczony dla osób niepełnosprawnych na wózkach. To była naprawdę bardzo wygodna podróż!

Wycieczka do zoo Wycieczka do zoo Wycieczka do zoo Wycieczka do zoo Wycieczka do zoo Wycieczka do zoo Wycieczka do zoo Wycieczka do zoo

Wakacje w Malborku.

28 sierpnia odbyło się pożegnalne spotkanie uczestników "Poranków Filmowych" - spotkań organizowanych przez Malborskie Stowarzyszenie „TU i TERAZ", Młodzieżowy Klub Wolontariuszy „RAMIKA 23" oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej dla dzieci pozostających w czasie wakacji w domach.
Projekt polegał na tym, że co sobotę (począwszy od 09 lipca) dzieci oglądały film, a następnie brały udział w różnego rodzaju zabawach. Każde spotkanie było inne, ciekawe i wnosiło coś nowego.
Było rysowanie, malowanie, śpiew, kabaret, gry i zabawy na świeżym powietrzu, wyjazd na pokazy lotnicze, a wreszcie, na zakończenie wycieczka do Zoo. W zajęciach uczestniczyło 23 dzieci. W trakcie zajęć można było napić się herbaty i czegoś zimnego oraz zjeść trochę słodkości. Wszystko to dzięki sponsorom. Co tydzień jakiś sklep sponsorował napoje, batoniki, owoce, a cukiernia "Niucka", jako nasz partner, przez całe wakacje częstowała dzieci swoimi produktami. Było też wiele kilogramów cukierków pozyskanych przez Stowarzyszenie Pomocy „Miś" od Malborskiego Banku Żywności Inicjatywa SOS-Malbork. Na koniec, na wyjazd do Zoo w dniu 28.08.2005 r., w jogurty, batoniki i napoje zaopatrzył wszystkich malborski sklep sieci „BIEDRONKA".
Realizowali projektu i opiekę nad dziećmi sprawowali:
Waldemar Klawiński - "TU i TERAZ"
Elżbieta Rogowska i Małgorzata Zyra - MOPS
Kasia, Roksana, Justyna, Michał, Krzyś i Bartek - MKW "Ramika 23"
A oto lista sponsorów, bez których nie dalibyśmy rady, którym bardzo gorąco dziękujemy:

 • P.H.U "VIOLA" Wioletta Fulara ul. Matejki 9/10
 • PPH "BOMI" S.A. ul. Boczna 4
 • Sklep spożywczy "KOKOS' Bogumiła Zarańska Al. Wojska Polskiego 63
 • Handel Detaliczny art. Spożywczymi Anna i Zdzisław Karczewski Al. Wojska Polskiego 472
 • Przedsiębiorstwo Handlowe-MAT Jan Rama ul. Chrobrego 40
 • CUKIERNIA Robert i Rudolf Braccy Pl. Słowiański 9B
 • Studio Promocji i Reklamy Przemysław Kasprzak Al. Wojska Polskiego 520
 • Sklep "pod kasztanem" Dorota Uas ul. Mickiewicza 70
 • F.H. "GMW" Grażyna Muzalewska ul. Nowowiejskiego
 • "Kwiatek" Centrum Rekreacji - Videoteka Olga Kwiatkowska ul. Sucharskiego 12/4

I jeszcze podziękowania dla Partnerów:
 • Cukierni NIUCKA
 • Sklepu BIEDRONKA
 • MZK
 • PEC
 • PEMAL
 • MOPS

W imieniu zarządu Stowarzyszenia "TU i TERAZ" - Prezes zarządu Waldemar Klawiński.

Teksty na tej stronie w oparciu o artykuły autorstwa: Michał Gontarek

do góry strony
Powrót do góry strony