Zobacz wiadomości archiwalne

Aktualności

Rok 2019

W okresie od 01.03.2019 r. do 31.12.2019 r. dzieci i młodzież uczestniczyła w kolejnej edycji projektu: "Miś uczy się pływać i gra w kręgle". Zajęcia odbywały się cyklicznie wda razy w tygodniu na basenie w HELDRUKU oraz na kręgielni w Klubie Alfa. Dzieci i młodzież niepełnosprawna intelektualnie i ruchowo miały możliwość aktywnego wypoczynku i relaksu poprzez ruch w wodzie i grę w kręgle. Realizacja projektu przyczyniła się do przeciwdziałania izolacji i monotonii ich życia poprzez różnorodne formy sportowo-ruchowe, zwiększenia poczucia własnej wartości oraz wzrostu ich uczestnictwa w życiu lokalnej społeczności.

Kręgle

W zawiązku z tym, że rozpoczęcie lata nie bardzo się udało ze względu na deszcz postanowiliśmy 31 sierpnia 2019 r. zorganizować zakończenie lata. Tym razem pogoda sprzyjała do późnych godzin wieczornych i jak zawsze było fajowo.

Zakończenie lata 2019

W dniu 1 czerwca 2019 r. rodzice podopiecznych Stowarzyszenia zorganizowali wspólne ognisko w związku z Dniem Dziecka. Było wesoło i smacznie do czasu aż ulewny deszcz przegonił nas do domu.

Dzień Dziecka 2019

W dniu 18 maja 2019 r. o godz. 9:00 podopieczni Stowarzyszenia Miś w Malborku wyruszyli na morską spartakiadę.
Na miejsce dotarliśmy o godz. 9:45 i od razu zostaliśmy zakwaterowani w pensjonacie Wielorybek. Pensjonat jest położony na samym morzem, dlatego po zakwaterowaniu udaliśmy się na przywitanie z morzem. Wszyscy uczestniczyliśmy w długim spacerze brzegiem morza, podziwiając piękne krajobrazy i wdychając świeże powietrze. O godzinie 13:00 zjedliśmy smaczny obiadek i zaczęliśmy się przygotowywać do zawodów sportowych. Od godziny 14:00 do godz. 18:00 odbyły się zawody sportowe. Konkurencji było mnóstwo: - gra w bile, ścieżka zdrowia, rzucanie do celu, kręcenie hula hop, skakanie na skakance. Oprócz konkurencji graliśmy w badmintona, piłkę i rzutki.
O godzinie 18:30 głodni jak „wilki” udaliśmy się na kolację, ale zaraz po niej znowu na długi spacer spalić zjedzone kalorie. O godzinie 20:00 właściciel pensjonatu przygotował dla nas ognisko z kiełbaskami. Jak przystało na spartakiadzie wcale nie siedzieliśmy na ławeczkach lecz tańczyliśmy do utraty tchu.
O godzinie 23:00 wszyscy pozytywnie zmęczenie poszliśmy spać.
Rano o godzinie 8:00 poszliśmy na pyszne śniadanko. O godzinie 9:00 przyjechały bryczki konne, które woziły nas po nadmorskim lesie. Było świetnie. O godzinie 12:00 odbyło się oficjalne zakończenie i podsumowanie naszego wyjazdu. Wszyscy podopieczni dostali nagrody za udział w grach i zabawach. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i planowaliśmy następny wyjazd, bo zabawa była wyśmienita. O godzinie 13:00 zjedliśmy obiadek i zdaliśmy nasze pokoje. Mając jeszcze trochę czasu do przyjazdu autokaru poszliśmy pożegnać się z morzem. O godzinie 15:00 niestety już musieliśmy wracać do domu. Wycieczka dała podopiecznym wiele satysfakcji z dokonań sportowych i radości ze wspólnie spędzonego czasu z rówieśnikami i opiekunami.

Kąty 2019

 

Środowiskowy Dom Samopomocy

Po 16 latach ubiegania się, nareszcie udało się utworzyć w Malborku ośrodek dziennego wsparcia - Środowiskowy Dom Samopomocy.
fot.Jacek Skrobisz
fot.Jacek Skrobisz
Zobacz relację z otwarcia: kliknij
01.03.2017r. Dom rozpoczął swoja działalność, a 27.04.2017r. uroczyście otwarty i poświęcony. Uroczystego otwarcia dokonali wspólnie: wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego p. Józef Sarnowski, przedstawiciel Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego p. Ewa Szczypior, burmistrz Miasta Malbork p. Marek Charzewski.
Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego Domu.
Dziękujemy założycielom i pierwszym działaczom Stowarzyszenia Pomocy „Miś” za piękną inicjatywę.
Jesteśmy wdzięczni władzom naszego miasta za rzeczowe i konstruktywne zajęcie się sprawą utworzenia ŚDS, za zaangażowanie w uruchomienie tej placówki. To co wydawało się niemożliwe, w krótkim czasie stało się możliwe. Dziękujemy za pomoc w realizacji tej inwestycji Urzędowi Marszałkowskiemu za środki finansowe z PFRON.
Słowa podziękowania kierujemy do Urzędu Wojewódzkiego, za przekazanie środków na utrzymanie tego Domu.
Obiekt poświęcił ks. dziekan Arkadiusz Śniger proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wcześniej została odprawiona w kościele msza święta. W części artystycznej podopieczni ŚDS zaśpiewali „Nie ma jak dom, nie ma jak dom- tu przyjaciele nasi są”. Cieszymy się bardzo, że wreszcie wiele osób niepełnosprawnych intelektualnie pozostających w domach będzie mogło być objętych specjalistyczną opieką, a ich rodzice realizować się zawodowo, czy też znaleźć chwilę wytchnienia.
Chcielibyśmy, aby Dom się rozwijał, wzbogacał się o nowe formy, był oparciem dla wielu potrzebujących

Podziękowanie

Podziękowanie
Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku

Zbiórka pieniężna

Stowarzyszenie Pomocy „Miś” zorganizowało zbiórkę pieniężną do puszek kwestarskich.
Zbiórka została przeprowadzone na podstawie zezwolenia nr.2016/4125/OR pod nazwą „MIŚ-NASZ DOM”w terminie 01.12.2016r. do 01.02.2017r. Cel zbiórki to doposażenie nowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Malborku.
06.01.2017r. w Muzeum Zamkowym „Karwan” ul. Starościńska odbył się koncert charytatywny Studio Wokalne Balbiny i ich Goście.
16-18.12.2016r. Jarmark Bożonarodzeniowy w Malborku na pl. K.Jagiellończyka
08.01.2017r. zbiórka do puszek kwestarskich w kościele p.w. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku.
Suma zebranych ofiar pieniężnych wyniosła 8944,49zł.

Dania 18.03.2017r. w Bramie Mariackiej na Aleja Rodła w Malborku odbył się VI Koncert Otwartych Gitar na którym Stowarzyszenie Pomocy „Miś” przeprowadziło zbiórkę pieniężną do puszek kwestarskich nr.2017/1023/OR o nazwie” MIŚ POMAGA INNYM”. Suma zebranych ofiar pieniężnych wyniosła 323,28zł. i zostanie przekazana na zakup pomocy dydaktycznych oraz organizacji wycieczek dla dzieci i młodzieży z zespołów edukacyjno-terapeutycznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Malborku.

Plebiscyt Osobowość Roku 2016

Pan Roman Wesołowski przewodniczący zarządu Stowarzyszenia "Miś" uzyskał nominację Kapituły Redakcji "Dziennika Bałtyckiego" do tytułu "Osobowość Roku 2016".

Informacje na ten temat również zamieszcza Pani Joanna Stachowska: czytaj:

Nominacja Roman Wesołowski. Nominacja

Koncert charytatywny

Na stronie Codziennej Gazety Internetowej 82-200.pl została zamieszczona informacja o koncercie charytatywnym (6 stycznia) dla "Misia": zobacz tutaj

Również na stronie malbork.naszemiasto.pl jest informacja o koncercie: zobacz tutaj

Zdjęcia: Tomasz Sułkowski
Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert

Przedświąteczne spotkanie

W dniu 16.12 odbyło się tradycyjne spotkanie przedświąteczne członków Stowarzyszenia Pomocy Miś, na które każdego roku oczekują rodzice wychowujący niepełnosprawne dzieci oraz ich podopieczni. Sale użyczył Urząd Miasta Malborka. Swoja obecnością zaszczycił burmistrz Marek Charzewski I proboszcz parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku Józef Miciński. Spektakl bożonarodzeniowy przygotowali uczestnicy świetlicy terapeutyczno-edukacyjnej klubu Misia pod kierunkiem Katarzyny Pawlak. Role św. Mikołaja wcielili się słuchacze U3w z p. Danutą Nowakowską na czele, którzy wręczyli ufundowane przez długoletnich studentów paczki. Dziękujemy.

Zdjęcia: Tomasz Sułkowski
Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia. Wigilia.

Festyn Rodzinny w Kwietniewie

W dniu 11.06.2016r. Stowarzyszenie Pomocy „Miś” zostało zaproszone na Festyn Rodzinny do Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie. Impreza została zorganizowana dla podopiecznych ośrodka ,dzieci z miejscowości Kwietniewo oraz dzieci i młodzieży z naszego Stowarzyszenia „Miś”.
Mieliśmy okazje zwiedzić piękny ośrodek i zapoznać się z pracą terapeutów.
Na festynie zorganizowano wiele atrakcji. Były konkursy sportowe,gry i zabawy oraz grill,słodki poczęstunek i bardzo miłe towarzystwo. Odbyła się też loteria fantowa. Wszystkie dzieci dostały upominki i świetnie się bawiły.

festyn Rodzinny w Kwietniewie festyn Rodzinny w Kwietniewie festyn Rodzinny w Kwietniewie festyn Rodzinny w Kwietniewie festyn Rodzinny w Kwietniewie festyn Rodzinny w Kwietniewie festyn Rodzinny w Kwietniewie festyn Rodzinny w Kwietniewie festyn Rodzinny w Kwietniewie festyn Rodzinny w Kwietniewie festyn Rodzinny w Kwietniewie festyn Rodzinny w Kwietniewie festyn Rodzinny w Kwietniewie festyn Rodzinny w Kwietniewie festyn Rodzinny w Kwietniewie festyn Rodzinny w Kwietniewie festyn Rodzinny w Kwietniewie festyn Rodzinny w Kwietniewie festyn Rodzinny w Kwietniewie

Wyjazd integracyjny

W dniu 6 czerwca został zorganizowany wyjazd integracyjny do stajni Iskra. Można tam było zjeść dobra kiełbaskę z grilla i pyszną pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem. Dzieci jeździły na koniach i przejechały się bryczka po lesie. Jak zwykle było bardzo miło i rodzinnie.

Wyjazd integracyjny Wyjazd integracyjny Wyjazd integracyjny Wyjazd integracyjny Wyjazd integracyjny Wyjazd integracyjny Wyjazd integracyjny Wyjazd integracyjny Wyjazd integracyjny Wyjazd integracyjny Wyjazd integracyjny

Pani Marta

W sobotę 23 maja 2015 r. odwiedziła nas pani Marta Falkowska. Pani Marta przez długi czas prowadziła zajęcia z podopiecznymi Stowarzyszenia MIŚ. Nie obyło się zatem bez łez radości i wzruszenia.
Pani Marta przeczytała fragment II części "Bajki o Jasiu Wędrowniku z Żuław", a podopieczni Świetlicy wykonali przepiękne prace dotyczące bohaterów i regionu Żuław.

Stowarzyszenia Pomocy Miś Stowarzyszenia Pomocy Miś Stowarzyszenia Pomocy Miś Stowarzyszenia Pomocy Miś Stowarzyszenia Pomocy Miś Stowarzyszenia Pomocy Miś Stowarzyszenia Pomocy Miś Stowarzyszenia Pomocy Miś Stowarzyszenia Pomocy Miś Stowarzyszenia Pomocy Miś Stowarzyszenia Pomocy Miś Stowarzyszenia Pomocy Miś Stowarzyszenia Pomocy Miś Stowarzyszenia Pomocy Miś Stowarzyszenia Pomocy Miś Stowarzyszenia Pomocy Miś Stowarzyszenia Pomocy Miś Stowarzyszenia Pomocy Miś Stowarzyszenia Pomocy Miś

Spotkanie integracyjne

Dnia 21.06.2014 odbyło się spotkanie integracyjne Stowarzyszenia Pomocy Miś w Sztumskim Polu stajni Iskra. Na miejsce dotarliśmy o godz.10, konie wraz z bryczką już czekały. Po napiciu się ciepłej herbaty i zjedzeniu kawałka ciasta byliśmy gotowi do zabawy.
Na koniach można było przejechać się kilka razy z czego wszyscy się cieszyli. Między czasie odbywały się konkursy i zabawy. Można było wygrać pyszną czekoladę i cukierki. Przy ognisku piekliśmy kiełbaski i śpiewaliśmy piosenki.
Piknik był udany.

Spotkanie integracyjne Spotkanie integracyjne Spotkanie integracyjne Spotkanie integracyjne Spotkanie integracyjne Spotkanie integracyjne Spotkanie integracyjne Spotkanie integracyjne Spotkanie integracyjne Spotkanie integracyjne Spotkanie integracyjne Spotkanie integracyjne Spotkanie integracyjne Spotkanie integracyjne Spotkanie integracyjne Spotkanie integracyjne Spotkanie integracyjne

Szalona zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa

Zbiórka pieniędzy w parafii św. Jana

Parafia św. Jana Chrzciciela w niedzielę dnia 09.03.2014r. wsparła Stowarzyszenie Miś .To trzecia parafia ,która gościła podopiecznych Misia. Dzieci z Stowarzyszenia wspólnie z zaprzyjaźnioną scholą z parafii p.w.Zesłania Ducha św. na Piaskach wzbogaciły swoim śpiewem niedzielna liturgię o godz.12.00.Po wszystkich mszach były zbierane ofiary do puszek na utworzenie Ośrodka Dziennego Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Malborku. Zebrano kwotę 520,99zł. za co serdecznie dziękują ofiarodawcą i księżą orionistą członkowie Stowarzyszenia Miś.
Z Poważaniem
Roman Wesołowski-przewodniczący Stowarzyszenia Miś

Zbiórka pieniędzy w Parafii św.Jana Chrzciciela Zbiórka pieniędzy w Parafii św.Jana Chrzciciela Zbiórka pieniędzy w Parafii św.Jana Chrzciciela
Zbiórka pieniędzy w Parafii św.Jana Chrzciciela Zbiórka pieniędzy w Parafii św.Jana Chrzciciela Zbiórka pieniędzy w Parafii św.Jana Chrzciciela
Zbiórka pieniędzy w Parafii św.Jana Chrzciciela Zbiórka pieniędzy w Parafii św.Jana Chrzciciela Zbiórka pieniędzy w Parafii św.Jana Chrzciciela

Dzieci śpiewają z „Misiem”

W niedzielę w parafii Zesłania Ducha Świętego na mszy o godz.11.30 pojawili się szczególni goście. Wraz z chórkiem dziecięcym zaśpiewały również dzieci ze Stowarzyszenia Pomocy „Miś” pod opieką pani Elżbiety Wojtarowacz. Dzieci nie tylko śpiewały, ale również zbierały pieniądze na swoje cele. Wiemy,że celem Stowarzyszenia jest utworzenie ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych. Przez cały dzień udało im się zebrać ponad 620 zł. Dziękujemy za wsparcie. Pomysłodawcą tego, aby dzieci z „Misia” mogły zaśpiewać w parafii Zesłania Ducha Świętego jest proboszcz tejże parafii ks. Lech Klejmont, który zaproponował, aby takie msze odbywały się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz.11.30.Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta,a zwłaszcza dzieci niepełnosprawne.

W Parafii W Parafii W Parafii
W Parafii W Parafii W Parafii

„Miś” śpiewa na niedzielnej eucharystii

26.01.2014r. Ksiądz proboszcz Parafii pw św. Józefa w Kałdowie zaprosił dzieci i młodzież niepełnosprawną ze świetlicy edukacyjno-terapeutycznej Klubu Misia (podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy „Miś”)na niedzielną eucharystię. Świetlicę od 4 lat prowadzi parafianka parafii św. Józefa p. Ela Wojtarowicz. Młodzież niepełnosprawna śpiewała kolędy na mszy o godz.10.00. Z powodu choroby p. Eli na gitarze akompaniował katecheta ze SOSW przy ul. Jagiellońskiej p. Piotr Olbryś. Po mszach św. były zbierane ofiary do puszek na otwarcie Dziennego Ośrodka Wsparcia. Uzyskana kwota to 496 zł i 40 gr.
Dziękujemy bardzo za wsparcie i życzliwość.

Ogłoszenie z wyników zbiorki publicznej

Stowarzyszenie Pomocy „Miś” z siedzibą przy ul. Słowackiego 74 w Malborku przeprowadziło zbiórkę publiczną przeznaczoną na budowę Ośrodka Dziennego Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Malborku na podstawie Decyzji nr 14 z dnia 14.12.2012r. oraz Decyzji nr 6/2013z dnia 31.05.2013r. wydaną przez Burmistrza Miasta Malbork, która została przeprowadzona w dniach od.15.12.2013r. do 31.12.2013r. na terenie miasta Malbork.
Suma zebranych ofiar pieniężnych wyniosła łącznie: 3996,69zł. wg poniższych form zbiórki publicznej:

 • datki do skarbon stacjonarnych w kwocie: 3354,24zł.
 • sprzedaż przedmiotów w kwocie: 171zł.
 • wpłaty na konto: 105zł.
 • festyn z okazji Dnia Dziecka: 366,45zł.

Koszty jakie poniosło Stowarzyszenie w przeprowadzonej zbiórce publicznej wyniosły: 464,41zł.
Łączna suma ze zbiórki publicznej wyniosła: 3532,28zł.

Skarbony znajdowały się w następujących miejscach:
 • skarbona nr1-sklep sportowy „Maraton” ul. Piłsudskiego 11/12
 • skarbona nr2-Urząd Miasta Malbork ul. Pl. Słowiański 5
 • skarbona nr3-Starostwo Powiatowe Malbork ul. Pl. Słowiański 17
 • skarbona nr4-Firma Handlowa ul. Kopernika 1
 • skarbona nr5-Salon fryzjerski „Kleopatra” ul. Mickiewicza 32
 • skarbona nr6-Malborskie Centrum Kultury i Edukacji ul. Kopernika 1
 • skarbona nr7-„Organika Trans” ul. Boczna 10
 • skarbona nr8-Ognisko Plastyczne ul. Jagielońska 78a
 • skarbona nr9-Biuro rachunkowe „Partner dla Firm” ul. Żeromskiego 4a/3
 • skarbona nr10-„Intertop” ul. Aleja Wojska Polskiego 91
 • skarbona nr11-Salon fryzjerski Justyna Mazur ul. 17 Marca 47
 • skarbona nr12-Firma „Eliza” ul. Kotarbińskiego 8
 • skarbona nr13-Sklep spożyczo-przemysłowy G. Dębska ul. Zapolskiej 1
 • skarbona nr14-Szkółka nauki pływania „Delfin” ul. Narutowicza 14
 • skarbona nr15-Parafia św. Jana Chrzciciela ul. Stare Miasto 22
 • skarbona nr16-„Leier Malbork” ul. Aleja Wojska Polskiego 92
 • skarbona nr17-Firma „Secret” ul. Kotarbińskiego 8
 • skarbona nr18-Kwiaciarnia „Agawa” ul. Mickiewicza 35
 • skarbona nr19-Kwiaciarnia Marinetta Wiśniewska ul. Aleja Rodła 1
 • skarbona nr20-Salon fryzjerski „Roma” ul. Kościuszki 21
 • skarbona nr21-Bank BGŻ ul. 17 Marca 43
 • skarbona nr22-Apteka „Euro-Pharm” ul. Kościuszki 40
 • skarbona nr23-Kwiaciarnia „Malborska” ul. Kościuszki 9

Charytatywny koncert dla Stowarzyszenia Pomocy „Miś”

Dnia 4 stycznia w Karwanie odbył się charytatywny koncert dla Stowarzyszenia Pomocy „Miś”. Reżyserem całego przedsięwzięcia była Maria Sejbert.
Jako pierwsze wystąpiły nasze kochane dzieciaki, podopieczni Stowarzyszenia z przedstawieniem o choinkach. Po gromkich oklaskach wystąpiły zespoły Airem, Balbiny i Balbinki. Koncert był bardzo udany i wzruszający, miło było posłuchać kolęd w nowych aranżacjach. Finałowa piosenkę,,Wiara czyni cuda,,wszystkie zespoły wykonały razem z naszymi dzieciakami.
Dziękujemy wszystkim za przybycie do Karwanu i wsparcie naszego Stowarzyszenia.

źródło: Naszemiasto.pl
fot. Radosław Konczyński.

Koncert charytatywny Koncert charytatywny Koncert charytatywny Koncert charytatywny Koncert charytatywny Koncert charytatywny Koncert charytatywny Koncert charytatywny Koncert charytatywny Koncert charytatywny Koncert charytatywny

Finał zbiórki pieniędzy na dzienny ośrodek wsparcia

Koncert noworoczny w zamkowym Karwanie zakończył 23 edycję Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce w Malborku i zbiórkę pieniędzy na dzienny ośrodek wsparcia.
W roku 2013 udało nam się zebrać ze skarbonek ponad 3 tysiące zł. ,a suma pieniążków zebranych z trzech koncertów wyniosła 2225,95gr. Wszystkie te środki zostały wpłacone na konto bankowe.
Za wszystkie datki serdecznie dziękujemy.

Koncert Noworoczny Koncert Noworoczny Koncert Noworoczny Koncert Noworoczny

Wigilia 2013

14 grudnia w misiowej świetlicy odbyła się wigilia .Dzieci ze świetlicy wystąpiły w przedstawieniu przygotowanym przez panią Elę. Dały z siebie wszystko, bo efekt końcowy był naprawdę miły. Opowiadanie przedstawiało opowieść o srebrnym świerku, który szukał żony. Była złota jodła, w którą wcieliła się Kasia Ostrowska, sztuczna choinka Karolinka Leśman, słodka choinka Paulina Kopko, biała choinka Paulinka Suchińska, choinka z lasu Natalka Pikor, nadworny krasnal Magda Hebel. Głównym bohaterem miał być Daniel Krajnik, ale niestety rozchorował się i zastąpiła go mama Paulinki Ola Nowak. Spotkanie było jak zawsze bardzo miłe. Dzieci zostały obdarowane paczkami przez Mikołaja. Na naszej wigilii pojawili się goście i także obdarowali nasze dzieci słodkościami .

Wigilia 2013 Wigilia 2013 Wigilia 2013 Wigilia 2013 Wigilia 2013 Wigilia 2013 Wigilia 2013 Wigilia 2013 Wigilia 2013 Wigilia 2013 Wigilia 2013 Wigilia 2013 Wigilia 2013 Wigilia 2013 Wigilia 2013 Wigilia 2013 Wigilia 2013 Wigilia 2013 Wigilia 2013 Wigilia 2013

Mikołajki w Karwanie

6 grudnia w Karwanie odbyły się Mikołajki. Przy tej okazji rozstawiliśmy swój kramik z wyrobami zrobionych przez nasze dzieci. Pieniążki z rzeczy sprzedanych w tym dniu przeznaczyliśmy na ośrodek dziennego wsparcia.

Mikołajki Mikołajki

Spotkania w świetlicy

Od września spotykamy się dalej w świetlicy. Brakowało nam jej bardzo mocno. Dzięki pani Eli nasze dzieci w sobotę się nie nudzą. Atmosfera jaka tam panuje jest bardzo miła. Dzieci uczą się zawsze czegoś nowego.

W świetlicy W świetlicy W świetlicy W świetlicy W świetlicy

Piknik

22 czerwca odbył się piknik organizowany dla dzieci i ich opiekunów. Pogoda dopisała, było piękne słońce i dzieci były szczęśliwe, mogły pojeździć bryczką i do woli na koniu. W czasie zabaw można było zjeść pyszną kiełbaskę z grilla i ciacho ze śliwkami. Jak zwykle wszystko się udało i to był mile spędzony czas.

Piknik Piknik Piknik Piknik Piknik Piknik Piknik Piknik Piknik

Zbiórka pieniędzy na dzienny ośrodek wsparcia

17 kwietnia 2013 komisja odebrała i przeliczyła pierwsza puszkę przeznaczoną na zbiórkę dziennego ośrodka wsparcia. Puszka znajduje się w sklepie sportowym „Maraton”. W puszce było: 262zł96gr. Całość została wpłacona na konto.
19kwietnia odebraliśmy drugą puszkę, która znajduje się w „Organice”. Datki zostały policzone jest ich: 196zł77gr.
Za wszystkie wrzucone do puszek pieniążki dziękujemy i prosimy o jeszcze większe wsparcie.
Stowarzyszenie Pomocy „Miś”.

Zbiórka pieniędzy Zbiórka pieniędzy

Spotkanie karnawałowe 9 luty 2013

Spotkanie karnawałowe Spotkanie karnawałowe Spotkanie karnawałowe Spotkanie karnawałowe Spotkanie karnawałowe

Bank Zachodni WBK S.A. w roli Świętego Mikołaja u Misia

Dnia 14 grudnia br. w siedzibie Urzędu Miasta odbyło się spotkanie świąteczno-wigilijne Stowarzyszenia Pomocy „MIŚ” w Malborku, w którym uczestniczyli członkowie stowarzyszenia, dzieci wraz z rodzicami, a także zaproszeni goście- wiceburmistrz p. Jerzy Skonieczny, przedstawiciel starosty p. Anna Sawirska Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku, p. Olga Czarnecka wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Malborku, p. Aleksandra Kapejewska Dyrektor Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, jak również członkowie Fundacji „Zdążyć z Pomocą” Filia Nr 1 w Malborku. Spotkanie swoją obecnością zaszczycili również Dyrektorzy Oddziałów Banku Zachodniego WBK S.A. w Pruszczu Gdańskim- p. Dorota Żołądkiewicz, p. Radosław Lewandowski, p. Adam Ślozowski, w Malborku- p. Radosałw Stefański, w Grudziądzu- p. Mirosław Przybylski, p. Tomasz Liczbik, w Kwidzynie- p. Michał Górski, w Kościerzynie- p. Grzegorz Helak, w Tczewie- p. Emilia Wieteska oraz w Starogardzie Gdańskim- p. Andrzej Strychacki oraz p. Marzena Koptera-Krause Kierownik Obsługi Klienta BZ WBK S.A. 1 Oddział w Grudziądzu.

Tegoroczne spotkanie dla stowarzyszenia było niezwykłym, ponieważ Bank Zachodni WBK S.A. sprawił wszystkim jego członkom miłą niespodziankę. A mianowicie, z dniem 02.04.2012 wraz z BZ WBK - Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń rozpoczęły akcję o nazwie „Liga Charytatywna", której celem było wsparcie lokalnych organizacji pożytku publicznego pomagających dzieciom. Bank Zachodni WBK S.A. 2 Oddział Centrum w Gdańsku za pośrednictwem 1 Oddziału w Malborku postanowił wesprzeć Stowarzyszenie Pomocy „MIŚ” w Malborku, organizację wybraną spośród osiemdziesięciu. Przez siedem miesięcy Odziały banku z siedmiu lokalizacji gromadziły Fundusz dla Stowarzyszenia, w okresie od 2.04.2012 do 31.10.2012. Organizatorami akcji byli BZ WBK S.A.- Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych Spółka Akcyjna w Poznaniu i BZ WBK S.A. - Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Spółka Akcyjna w Poznaniu. Źródłem gromadzonego Funduszu był odpis od ubezpieczeń sprzedawanych za pośrednictwem oddziałów Banku Zachodniego WBK S.A.- za jedno przystąpienie do ubezpieczenia 5 lub 10 złotych w zależności od typu ubezpieczenia. Wartość zgromadzonego Funduszu to 9.075 złotych.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów prowadzonej akcji. Otrzymaliśmy wiele ciepłych słów od naszych klientów, którym spodobała się inicjatywa. To dzięki ich decyzjom i zakupie naszych ubezpieczeń udało się zgromadzić tak wielką sumą. Cieszymy się, że wspierana w ramach akcji organizacja otrzyma od nas realną pomoc - mówi Radosław Stefański Dyrektor BZ WBK S.A. 1 Oddziału w Malborku.

Oficjalnego wręczenia symbolicznego czeku dokonała pani Dorota Żołądkiewicz Dyrektor 2 Oddziału Centrum w Gdańsku.

- Jest to dla nas miły prezent, ogromna radość - mówi p. Roman Wesołowski przewodniczący stowarzyszenia. Jesteśmy wdzięczni Panu Prezesowi Pawłowi Zawisza za tak szlachetną inicjatywę. Pieniądze zamierzamy przeznaczyć na szczytny cel, jakim będzie utworzenie Ośrodka Dziennego Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, o który ubiegamy się od lat - dodaje.

Czas minął w bardzo przyjemnej atmosferze, dzieci ze świetlicy terapeutyczno-edukacyjnej Klubu Misia śpiewały kolędy przy akompaniamencie terapeutki pani Elżbiety Wojtarowicz, jednocześnie zapraszając wszystkich gości do wspólnego śpiewania. A o poczęstunek zadbali rodzice, którzy samodzielnie przygotowali wypieki. Wiele radości dzieciom sprawił też Święty Mikołaj, który przybył z wielkim workiem prezentów.

Tekst: Stowarzyszenie Pomocy „MIŚ” w Malborku.
Zdjęcia: Urząd Miasta w Malborku

Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku Spotkanie świąteczno-wigilijne .Fot. Urząd Miasta w Malborku

Ubieramy choinkę

08-12-2012

Ubieramy choinkę Ubieramy choinkę Ubieramy choinkę Ubieramy choinkę

Andrzejki

24listopada w misiowej świetlicy odbyły się andrzejki.
Zaczęliśmy zabawę tańcem z miotłą. Wróżyliśmy sobie z kubków ze szpilek,a także kręciliśmy butelką. Naszą wróżką była pani Ela,która na czas zabawy nazywała się wróżką Zosia. Zabawa była jak zwykle udana.

Andrzejki 2012 Andrzejki 2012 Andrzejki 2012 Andrzejki 2012 Andrzejki 2012 Andrzejki 2012 Andrzejki 2012 Andrzejki 2012 Andrzejki 2012 Andrzejki 2012 Andrzejki 2012 Andrzejki 2012 Andrzejki 2012 Andrzejki 2012 Andrzejki 2012

Festyn 2012

27 maja 2012, w niedzielę, na terenie OSIR odbył się nasz integracyjny festyn rodzinny, który z wielkim zaangażowaniem przygotowaliśmy. W realizacji tego przedsięwzięcia pomagali rodzice. Na festynie były dostępne różne stanowiska, z których mogli korzystać wszyscy goście i uczestnicy festynu.
Impreza była pyszna, rodzinna, miła, spokojna i na pewno jeszcze długo będziemy ją wspominać.

Festyn maj 2012 Festyn maj 2012 Festyn maj 2012 Festyn maj 2012 Festyn maj 2012 Festyn maj 2012 Festyn maj 2012 Festyn maj 2012 Festyn maj 2012 Festyn maj 2012 Festyn maj 2012 Festyn maj 2012

Świetlica Miś 2012

Na świetlicy nigdy się nie nudzimy.
Malujemy, ćwiczymy, chodzimy na spacery, śpiewamy.

Świetlica Miś 2012 Świetlica Miś 2012 Świetlica Miś 2012

Wigilia 2011

Wigilia 2011

Andrzejki 2011

Andrzejki w tym roku były bardzo udane a to dzięki pani Eli. Wymyśliła dużo zabaw i wróżb. Wszystkim się bardzo podobało , a to dlatego, że wróżby były pomyślne. Mamy nadzieję, że część z nich się sprawdzi.

Andrzejki 2011 Andrzejki 2011 Andrzejki 2011

Zajęcia na basenie

Od września do grudnia 2011 r. dzięki dofinansowaniu projektu „MIŚ” UCZY SIĘ PŁYWAĆ przez Gminę Miejską Malbork dzieci i młodzież niepełnosprawna intelektualnie i ruchowo z terenu Malborka miała możliwość aktywnego wypoczynku i relaksu poprzez ruch w wodzie. Pod opieką trenerów ze Szkółką Nauki Pływania Delfin „Delfin” rehabilitacja wodna dostarczała dzieciom i młodzieży pozytywnych emocji, poprzez różnorodne formy sportowo- ruchowe w wodzie. Stawiane przez trenerów zadania mobilizowały do wysiłku a każde prawidłowo wykonane zadanie zwiększało u dziecka poczucia własnej wartości. Zajęcia na basenie to przede wszystkim wspaniała zabawa i sposób na zdrowy styl życia.

Basen Basen Basen Basen Basen Basen Basen Basen Basen Basen Basen

„Święto pieczonego ziemniaka”

Jak inaczej pożegnać lato a przywitać jesień jak nie "Świętem Pieczonego Ziemniaka"! Dzieci i młodzież doskonale bawią się na świeżym powietrzu korzystając z takich atrakcji jak jazda konna, ognisko, konkurencje sportowo - sprawnościowe – jednym słowem mnóstwo radości. Oczywiście nie obyło się bez wyborów MISS lalki z ziemniaka !

Święto pieczonego ziemniaka Święto pieczonego ziemniaka Święto pieczonego ziemniaka Święto pieczonego ziemniaka Święto pieczonego ziemniaka Święto pieczonego ziemniaka Święto pieczonego ziemniaka Święto pieczonego ziemniaka

Klub „Misia”

W 2010/2011 roku nową formą zajęć w „Klubie Misia” (świetlica edukacyjno -terapeutyczna) była terapia poprzez ruch i taniec. W czasie zajęć dzieci i młodzież uczyła się także podstaw tańca nowoczesnego.

Klub Misia Klub Misia Klub Misia Klub Misia Klub Misia Klub Misia Klub Misia

A oto kilka innych migawek z działalności „Klubu Misia":

Klub Misia Klub Misia Klub Misia Klub Misia Klub Misia Klub Misia Klub Misia Klub Misia

Wycieczka do Ryjewa.

27 września 2010 grupa młodzieży z naszego Stowarzyszenia pojechała na wycieczkę do Ryjewa.
Celem wycieczki było gospodarstwo agroturystyczne, gdzie młodzież uczestniczyła w zajęciach ogrodniczych. Zbierano warzywa, owoce oraz zioła. Z owoców młodzież na miejscu przygotowała kompot.
Spotkanie zakończyło się ogniskiem.

Wycieczka do Ryjewa Wycieczka do Ryjewa Wycieczka do Ryjewa Wycieczka do Ryjewa Wycieczka do Ryjewa Wycieczka do Ryjewa Wycieczka do Ryjewa

Piknik Węgry- czerwiec 2010

17czerwca wybraliśmy się na piknik na Węgry. Pogoda rano była bardzo brzydka. O 9 rano wyjeżdżaliśmy ,a pogoda się nie poprawiała. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, słoneczko wyszło za chmur. Na pikniku było dużo atrakcji: grill,jazda konna i przejazd bryczką. Zabawa była udana.

Węgry czerwiec 2010 Węgry czerwiec 2010 Węgry czerwiec 2010

Nauka pływania

W okresie od 10.03.2010r. do 22.12.2010r. dzieci i młodzież uczestniczyła w projekcie: „Miś uczy się pływać”.

Nauka pływania Nauka pływania Nauka pływania Nauka pływania Nauka pływania

Kalendarz

W styczniu 2010 r. Stowarzyszenie wydało własny kalendarz propagujący działalność Stowarzyszenia oraz zachęcający do wpłat 1% na naszą organizację. Oto kilka zdjęć wykorzystanych do kalendarza. Na zdjęciu w Ognisku Plastycznym Łukasz Mroczkowski - projektant okładki kalendarza.

Kalendarz Kalendarz Kalendarz Kalendarz Kalendarz Kalendarz Kalendarz Kalendarz